OBSITOS SPORT KLUB

Az Obsitos Sport Klub, egy egyesületként működő, politikai tevékenységtől mentes társadalmi szervezet. Célja, hogy tagjainak - elsősorban a teke sport kedvelőinek - rendszeres sportolási, versenyzési lehetőséget biztosítson. Székhelye, Pomáz.

XII. "Obsitos - HŐR" Kupa meghívásos teke verseny

Immáron 12. alkalommal sikerült klubunknak megrendezni hagyományos meghívásos teke versenyét, mely az "Obsitos - HŐR" Kupa nevet viselte. Az idén, vagyis 2011-ben, december 03-ra szólt a meghívó a vendég- csapatoknak. Több szempontból is rendhagyó volt ez a verseny. Először is azért, mert új helyszín, a Szentendrei Hell Söröző teke pályája adott otthont a rendezvénynek, másodsorban azért mert a közelmúltban elhunyt csapattársainkra és klubunk egyik legfőbb támogatójára Weglárz Ivánra is emlékeztünk. Weglárz Ivánnal közösen, a korábbi években hét alkalommal sikerült megrendeznünk a Belügyminisztérium - néhány évig IRM - házi teke bajnokságát, ezért aztán az ott induló csapatok közül többet, mint például a BVOP vagy a volt Oktatási Főigazgatóság csapatait, játékosait, meghívtunk erre a versenyünkre, de eljöttek a korábbi munkatársak és barátok közül is - Tompos Gyuszi, Csiba Karcsi, Markos Zoli - csak, hogy néhány nevet említsek. Az emlékezésen túl természetesen a verseny játszotta a főszerepet. A rövid megnyitót követően, ahol a verseny "házisszonya" Juhász Ilona és a klub elnöke köszöntötte a megjelent játékosokat, már pályára is lépetek az első versenyzők.

A résztvevők egy csoportja.          A klub elnöke és Juhász Ilona

a verseny védnöke a megnyitón.

A ragyogóan előkészített pályán - ami Király Károly áldozatos munkájának volt köszönhető - az első párban a Törökszentmiklósi Döntögetők két játékosa, Rőszer József és Nádas István vette fel a küzdelmet, akik végig fej-fej mellet haldva 230 illetve 229 fa erdményt értek el. Ezzel feladták a többieknek a leckét, hiszen aki nyerni akart annak le kellet Őket győznie, ami ezen az egyébként nehéz pályán nem is olyn egyszerű feladat. Csapattársuknak Csiki Tibornak azonban ez is sikerült, hiszen 242 fa eredménye bőven elegendő volt az egyéni első hely megszerzéséhez. A Női mezőnyben több korábbi győztes, illetve dobogós helyezést elért versenyző nevével is találkoztunk - Ruff Lászlóné, Kovács Gyöngyi, Szilágyi Gáborné - így itt is kiélezett küzdelemre lehetett számítani. Az első három hely sorsa az idén közöttük dőlt el. Szilágyi Gábornénak a legjobb női teliző - 152 fa - , Ruff Lászlónénak a legjobb női  taróló - 62 fa - eredménye adhatott okot a bizakodásra. Az eredményhírdetéskor Szilágyi Gáborné örülhetett jobban 212 fa össz teljesítménnyel övé lett a bajnoki cím, a második helyet kiegyensújozott teljesítményének köszönhetően Kovács Gyöngyi - 202 fa - szerezte meg míg a bronzérmet Ruff Lászlóné - 199 fa - nyakába akasztották.

Csiki Tibor a Férfi egyéni                    Szilágyi Gáborné a Női egyéni

I. helyezett                                                        I. helyezett

Míg a pályán folyt a küzdelem, addig a többiek a közös emlékek fölelevenítésével töltötték el az időt. Korgó gyomorral nem jó pályára menni, ezért aztán nem maradhatott el az ilyenkor szokásos "tekés étek", mármint a zsíroskenyér lila hagymával felszolgálása sem. Meleg ételről A Városligeti Sörsátor tulajdonosa, Séder Krisztián gondoskodott, aki egy hatalmas adag székely káposztával lepte meg a résztvevőket, amihez igen jól esett a Hell Sörözö tulajdonosa, Juhász Ilona által  felajánlott csapolt sör.

A verseny "háziasszonya" Jca is      A székely káposzta is ízlett min-

besegített a zsíroskenyér készítésbe.    denkinek!

Ahogy szaporodtak a Kis Vigh Béla által prezentált tájékoztatón az eredmények, úgy vált egyre biztosabbá, hogy a 2011. évi "Obsitos-HŐR Kupa" csapatversenyét klubbunk "A" csapata nyerheti meg. A jó átlagot produkáló hazai "A" csapat magabiztosan -  915 fa - utasította maga mögé a második helyezett Soproni Sörösök -  876 fa - együttesét, míg a dobogó harmadik fokára a hazai "B" csapat - 852 fa - állhatott fel.

A hazaiak győztes csapata.         A második helyezett  a Soproni

Sörösök csapata

A XII. "Obsitos-HŐR Kupa" mára már bekerült az Obsitos Sport Klub történetének emlékkönyvébe. Azért, hogy ez a történet arany betűkkel íródhasson nagyon sokat tett mind a rendezvény fővédnöke Séder Krisztián, mind pedig a verseny védnöke, a Hell Söröző tulajdonosa Juhász Ilona.

Ezen az oldalon is kifejezzük köszönetünket mindkettőjüknek, és kívánjuk, hogy közreműködésükkel mindannyiónk örömére és megelégedésére még sokáig megrendezhessük az "Obsitos-HŐR Kupát"!!!